Zastosowanie gumy EPDM

Zastosowanie gumy epdm, czy mówiąc inaczej, membrany EPDM jest bardzo szerokie, z uwagi na jej znakomite właściwości. Guma epdm, wykorzystywana jest nie tylko w hydroizolacji zbiorników wodnych. W branży motoryzacyjnej odpowiada za uszczelnienia dla szyb i drzwi oraz elementy amortyzujące, wykorzystywany jest także podczas produkcji opon i dętek. EPDM stosowane jest również do wykonywania podłoża na tak zwanych bezpiecznych placach zabaw. Służy także uszczelnianiu w przemyśle spożywczym, a także przy produkcji pralek automatycznych.

Guma EPDM i jej zastosowanie

Kauczuk syntetyczny zwany jako EPDM jest bardzo często wykorzystywany w różnego rodzaju pracach budowlanych. Najczęściej znajduje zastosowanie jako pokrycie dachowe. Dzięki temu, że jest odporna chemicznie do nawet 50 lat, nie są wymagane prace konserwacyjne dachów.

Zbiorniki wodne – zastosowanie gumy epdm w izolacji zbiorników wodnych

Kolejny segment zastosowania gumy EPDM to zbiorniki wodne. Membrana EPDM pozwala na idealne zabezpieczenie gruntu o dowolnym kształcie i rodzaju. Umożliwia więc budowę basenów, oczek wodnych, stawów kąpielowych, czy innych obiektów wodnych. Zapobiega przenikaniu wilgoci, nadaje się do każdego klimatu, jest bardzo odporna na temperaturę, czy czynniki chemiczne. Została również stworzona z myślą o roślinności w lub wokół zbiorników wodnych i rybach — jest dla nich całkowicie przyjazna.

Przemysł

Jeżeli chodzi o przemysł – nawet nie wiemy o tym, jak często spotykamy w życiu codziennym membranę EPDM. Jest to chyba najpopularniejszy materiał ochronny. Zastosowanie gumy EPDM w motoryzacji służy wszelkim uszczelnieniom, ale używa się jej również przy produkcji hamulców. Kauczuk syntetyczny spotykamy także na co dzień w naszym ogrodzie, służy bowiem do produkcji węży ogrodowych, ale również w domu, ponieważ wykorzystuje się go do produkcji uszczelnień w oknach.

Dlaczego membrana EPDM najlepiej nadaje się do izolacji basenów i oczek wodnych?

Zastosowanie gumy EPDM podczas budowy obiektów wodnych to chyba najbardziej, poza dachami znane zastosowanie tego materiału. Dlaczego to właśnie EPDM nadaje się najlepiej do izolacji basenów i oczek wodnych? Posiada mnóstwo właściwości, które sprawiają, że nie znajdziemy lepszego produktu.

zastosowanie gumy epdm - staw hydroizolacja stawów guma epdm firestone

Przede wszystkim guma EPDM jest niezwykle trwała, żywotność ocenia się na 25 – 50 lat. Materiał ten jest bardzo elastyczny i idealnie dopasowuje się do każdego kształtu zbiornika wodnego. Jest również odporny na szeroki zakres temperatur oraz odporny na wszelkiego rodzaju czynniki chemiczne i atmosferyczne. Poza tym jest przyjazny dla środowiska naturalnego i roślinności oraz ryb. Nie wymaga serwisowania i sprawdzi się w każdym klimacie.

zobacz również: EPDM

garden serwis pecyna - epdm firestone